Zpět do poradny
Dotaz z 2. 3. 2024
Po pouziti ychtoxilu na zatvrdli bolak od akne se mi sloupla kuze.Mazala jsem 3 dny. Ted to mam slouple cervene. Nevim co to bylo za reakc. Prosim co na to ted dat. Zatvrdlina ani zanet tam nejsou. Je to jen cervene po sloupnuti. Dekuju za radu.
Na dotaz odpovídá:

PharmDr. Pavel Horký, Ph.D.

Dobrý den,

Zvolení ichroxylu na odstranění podkožního akné bylo pravděpodobně účinné a lehké odloupnutí kůže je možné a ne nijak závažné. Ichtoxyl může vyvolat místní reakci, ale jsou zpravidla jen lehké a přechodné povahy. Podrážděné místo lze zklidnit použitím masti, např. Kalciová mast. Jelikož se jednalo o akné, je vhodné místo lehce masírovat a opakovaně promazávat, aby se místo dobře hojilo. Děkuji za dotaz, Pavel Horký.

Užitečné?

Články

Všechny články

Nejhledanější témata

LékyZdraví a prevenceNemoci a příznakyDoplňky stravyBolestLékové interakceInfekceŽenské zdravíDuševní zdravíZažíváníKůžeBylinkyVitamíny a minerályImunitaAntikoncepceIntimní problémyTěhotenstvíDermokosmetikaAntibiotikaDětiProbiotikaMagnesiumPohybový systémMenstruaceAlergieVýživaVztahy a sexOči a ušiŽíly a cévyKloubyMužské zdravíNervový systémHubnutíIntimní hygienaMočové cestyÚsta a zubyPéče o těloVitamin DCholesterol a krevní tlakDiabetesEkzémErekceLaktobacilyKašelHomeopatieDotaz na lékárnyOmega 3-6-9Chřipka a nachlazeníDýchací soustavaBolest v krkuKojeníVitamin CPéče o pleťHorečka, zvýšená teplotaDezinfekceNadýmáníVlasy a nehtyNespavostDětské nemociCestování a výletyZácpaRegeneraceDetoxikaceSpánekSportSvalyMazlíčciVaginální infekceMateřství a rodinaKřečové žílyŘedění krveAlkoholReceptyKrásaOběhový systémOstropestřecDětská výživaPrvní pomocOpalováníRýmaDomácnostNáplastiOparProstataDomácí cvičeníKoronavirusČlánkyKontraindikacePřírodní kosmetikaInkontinenceSuperpotravinyLepekKosmetika pro mužeVegani a vegetariání

Nejnovější dotazy

Dotaz z 14. 7. 2025

Navýšení zoloft

Doplňky stravyMagnesiumVitamin DZdraví a prevence

Dobry den brala jsem na začátek pul tablety zoloft 50mg po 3 týdnech jsem pred 2 dny navýšila na 50mg takze jednu tabletu rano mela jsem navýšit uz po týdnu ale kvůli nežádoucím účinkům jsem navýšila radsi az ted
Prvni tableta navýšena šílená bolest hlavy a nálada žádná spis divná druha tableta průjem je to teda normální ? Při navýšeni ? Do týdne opět nežádoucí příznaky z navýšení odezní ze ano ?
Doplňuju to zatím xanaxem 0,25mg který ale také se snažím vysazovat pomalu takže občas stačí jen čtvrt xanaxu někdy cely

Chci se teda zeptat zda při navýšeni z 25mg na 50mg zoloft jsou normální nežádoucí účinky jako při zahájení léčby popřípadě jak dlouho mohou trvat ?

zobrazit odpověď

Zeptejte se lékárníka

Odborné rady a odpovědi na vaše dotazy, a to z pohodlí vašeho domova.

Všechny dotazy