zalehle ucho
Nemoci a příznaky
Mgr. Martina Macfeldová
Dobrý den,
v první řadě bych doporučila opakovaně vyzkoušet tzv. Valsalvův manévr (expirace při uzavřených hlasivkách - uzavřete nosní chřípí a snažíte se nazálně vydechnout - takto dochází k vyrovnání tlaku mezi středním uchem a nosohltanem v prostorách Eustachovy trubice).
V případ zalehlého ucha od rýmy je třeba udržovat čistou dutinu nosní, a tedy až 6krát denně proplachovat nos hypertonickou mořskou vodou či provádět laváže pomocí konvičky. Nebo krátkodobě na ucpaný nos použít dekongesční spreje jako Muconasal plus nebo Olynth HA sprej
Lokálně lze využít též ušní kapky (Phyteneo Otic Solution , Normison, Vaxol; často postačí i Aviril dětský olejíček s azulenem). Výše zmíněné mají však zejména změkčovat ušní maz (cerumen - může být původcem zastřeného sluchu) a napomáhat jeho odstranění, nicméně ve Vašem případu se s největší pravděpodobností etiologie odvíjí od Vámi popsané rýmy.
Pokud by byly zasažené i paranazální dutiny, ty skvěle čistí Sinupret, tablety či roztok. Nabízené metody nachází uplatnění za předpokladu, že Vás ucho (uši) nebolí a nepředpokládáte v nich zánět. Zároveň má samoléčba také časové omezení a jestliže 3-5 dnů nepociťujete žádné zlepšení, je nutno vyhledat lékaře
S přáním zlepšení stavu Martina Macfeldová
Podobné dotazy
slinivka
Nemoci a příznakyDobrý den, pane doktore, chtěl bych se zeptat, měl jsem bolesti břicha, průjmy, které se střídají s kašovitou stolicí, mírně zvýšená teplota a bolesti zad. Byl jsem na ultrazvuku, ten nic neukázal. Dále jsem byl na krevních testech amyláza, lipáza, jaterní testy, cukry a odběr stolice na pankreatickou elastázu. Vše bylo v normě až na lipázu která byla dle laboratoře Synlab mírně zvýšená. Hodnota vyšla 1,52 a norma ( 0,0 -1,12 ). Doktor mi předepsal Dusputalin, Prosulpin a Normix s tím, že se o zánět slinivky nejedná, že hodnoty lipázy jsou jen mírně zvýšené a že hodnota při zánětu jak akutním, tak chronickém by byla zvýšená několikanásobně, že může být slinivka jen podrážděná nebo můžu mít vyšší cholesterol aj.?? Trpím také delší dobu cca 6 let IBS (dráždivý trakčník). Co si o tom myslíte, je to možné, nebo byste mi doporučil zopakovat krevní testy popř. další vyšetření např. EUS nebo MRI. Může mi toto vyšetření doporučit i praktický lékař? Děkuji za Váš názor a doporučení.
zobrazit odpověďNejnovější dotazy
Žaludek - střeva
ZažíváníZdraví a prevenceDobrý den.
Dovole mě abych vás co nejsrdečněji pozdravil z našeho města a to města Železného Brodu. Chtěl bych se vás zeptat. Už druhý den mě bolí břicho. Nevím zda je to žaludek nebo střeva. V dubnu jsem byl na gastru. Vše v pořádku. V září mám jít na kolonoskopii. Chuť k jídlu mám. Žádné komplikace jako horečka, zvracení, úbytek na váze nemám. Děkuji za informaci.
Přejí pěkný den
Matějka František
Zeptejte se lékárníka
Odborné rady a odpovědi na vaše dotazy, a to z pohodlí vašeho domova.








