
PharmDr. Pavel Horký, Ph.D.
Dobrý den,
určitý potenciál k vzájemnému ovlivnění léčiv zde být může, ale nemusí se klinicky projevit. Může se jednat o snížení účinku antihypertenziv (Tritace, Orcal). To se týká zejm. pacientů s poškozením ledvinných funkcí (např. dehydratovaní nebo starší pacienti). Je třeba tuto kombinaci podávat zvláště u starších pacientů s opatrností. U těchto pacientů je třeba dodržovat dostatečný pitný režim.
Vzhledem k tomu, že může teoreticky dojít k nárůstů a rozkolísání krevního tlaku, pak je vhodný častější monitoring krevního tlaku při současném užívání těchto léčiv certifikovaným tonometrem (např. Veroval, Omron).
S pozdravem
Pavel Horký
Doporučené kategorie
Podobné dotazy
Léky kombinace
Cholesterol a krevní tlakLékové interakceLékyNemoci a příznakyZdraví a prevenceDobrý den, mohu kombinovat Telmisantor Sandoz a Cipralex? Mohu snížit dávku na polovinu, když mi tlak hodně padá? Měla jsem 80 mg a nyní beru tři dny 40mg a je mi lépe. Praktik mi to doporučil zkusit. Díky moc. Musilová
zobrazit odpověďVerospiron
Cholesterol a krevní tlakDoplňky stravyLékové interakceLékyNemoci a příznakyZdraví a prevenceDobrý den, když užívám verospiron mohu si dát občas víno či pivo? Tvrdý alkohol nepiju, ale občas si s manželem dáme právě to víno 1-2 skleničky nebo točené pivo v létě. Děkuji za odpověď.
zobrazit odpověďNejnovější dotazy
Problémy s roupy u dospělého
Zdraví a prevenceDobrý den,
je mi 20 let a obracím se na Vás s prosbou o radu ohledně zdravotního problému, který mě už delší dobu trápí.
Už několik týdnů (možná i déle) mám příznaky odpovídající roupům – opakovaně pozoruji jejich přítomnost ve stolici a téměř každý večer pociťuji typické svědění v oblasti konečníku. Podle příznaků jsem si prakticky jistý, že se jedná právě o roupy. Jinak žádné další zdravotní obtíže nemám. Bydlím sám, takže se nemusím obávat přenosu na další členy domácnosti, ale rád bych tento problém co nejdříve vyřešil.
Chtěl bych se zeptat:
1. Existují účinné léky proti roupům, které jsou dostupné bez lékařského předpisu?
2. Pokud je nutný předpis (např. Vermox nebo jiný přípravek), může mi jej předepsat i jiný lékař než můj praktický lékař?
3. Jsou případně jiné léky (ne pouze doplňky stravy), které tento problém spolehlivě řeší?
Upřímně se přiznám, že moje praktická lékařka je rodinná známá a cítím se velmi nepříjemně o tomto problému s ní mluvit. Mám obavu z trapnosti a z toho, aby se to nějak nerozšířilo mezi známými. Proto bych byl raději, kdyby mi mohl poradit nebo případně předepsat léčbu někdo jiný mimo ni.
Předem Vám děkuji za odpověď a za jakoukoli radu, jak nejlépe postupovat, abych se tohoto problému co nejrychleji zbavil.
S pozdravem
Děkuji
Doporučení specialisty na vaginální záněty
Zdraví a prevenceŽenské zdravíDobrý den, byla bych ráda za doporučení velmi dobrého specialisty na vaginální záněty. Nějakého specialistu na vaginální mikrobiom a jeho poruchy. Potýkám se s aerobní vaginitidou už dlouhou chvíli a mám pocit, že skoro nikdo z doktorů neví, jak mi pomoct i přesto, že tato nemoc extrémně ovlivňuje kvalitu mého života. Hlavně mi záleží na tom, aby byla provedena všechna potřebná vyšetření. Děkuji.
zobrazit odpověďZeptejte se lékárníka
Odborné rady a odpovědi na vaše dotazy, a to z pohodlí vašeho domova.












