Matka a dítě
Matka a dítě, jak otěhotnět

Jste připraveni na další etapu života?

Rozhodli jste se, že nastal ten správný čas pro miminko? Pak je čas začít připravovat se na novou roli. Začínáte plánovat rodinu a přemýšlíte, jak zvýšit pravděpodobnost početí? Snahu o přirozené otěhotnění můžete podpořit různými způsoby. Vaší cestu těhotenstvím vám mohou usnadnit vhodné vitamínové doplňky, zdrávé superpotraviny, minimalizace stresu a kontrola vaší ovulace. Naše produkty vám to nejen usnadní, ale především zpříjemní plánování a průběh těhotenství.

Matka a dítě

Co potřebují nastávající maminky?

Blíží se termín vašeho porodu? Váháte, co vše byste si měla doma připravit, abyste po porodu měla vše uspořádané na správném místě? Nastávající maminky čeká kojení, přebalování a koupání miminka a k tomu je důležité být přípravena. Období kojení a prvních měsíců může být jedno z nejkrásnějších v životě ženy. Hlavou se vám jistě honí spousta otázek a přemýšlíte nad tím, kolik nových zvyků si budete muset osvojit. Skvělou zprávou je, že u nás najdete vše, co se vám během matěřství bude hodit.

Matka a dítě, rádce pro budoucí maminky
Matka a dítě
Matka a dítě, co ss sebou do pordnice

Co si zabalit do porodnice?

Nevíte, co si zabalit do porodnice? V naší nabídce najdete vše potřebné pro pohodlný pobyt v porodnici. Ideální čas pro zabalení potřebných věcí do porodnice je přibližně okolo 36. měsíce těhotenství, tedy měsíc před plánovaným termínem porodu. Nenechávejte balení na poslední chvíli, jelikož ve spěchu můžete na pár důležitých věcí zapomenout. Pokud máte rizikové těhotenství, doporučujeme sbalit tašku do porodnice už koncem 28. týdne těhotenství.

Matka a dítě

Průvodce kojením

Kojení je nejpřirozenější, nejlepší a nenahraditelný způsob výživy miminka, protože mateřské mléko obsahuje vše, co dítě potřebuje pro zdravý a správný růst i vývoj, zejména důležité živiny, minerály, esenciální mastné kyseliny a látky posilující obranyschopnost. S kojením vám pomohou pomůcky jako jsou odsávačky mléka, prsní vložky a vhodná kosmetika. Vhodné jsou také doplňky stravy, díky kterým se můžete ujistit, že vašemu miminku dodáváte všechny pořebné živiny.

d
Matka a dítě
Průvodce kojením

Jak vybrat kojenecké mléko?

V žádném jiném věkovém období se výživa nemění tak výrazně jako v prvním roce života miminka. Je proto důležité si uvědomit, jak miminku dodat všechny potřebné živiny. Prvních 4–6 měsíců je pro něj výhradně mléčné období. Pokud není možné mu podávat kojenecké mléko, maminka sáhne po náhradní výživě – počátečním kojeneckém mléku. Tato mléka se svým složením i nutričními hodnotami podobají mateřskému mléku a zároveň obsahují nezbytné vitamíny, minerály a probiotické látky, které posilují imunitní systém a přispívají ke zdravému růstu.

Jak vybrat kojenecké mléko

Průvodce dětskou výživou

Vhodnou dětskou výživu vybírejte především podle věku vašeho miminka. Některé kojenecké výživy jsou vhodné pro děti již od narození, jiné až od určitých měsíců. První dětskou výživou je kojení a nebo počáteční kojenecká mléka. Příkrmy a přesnídávky je možné podávat již od ukončeného 4. měsíce věku děťátka, kdy si vytváří vlastní jídelníček. Doporučujeme začít zeleninovými příkrmy. Pro pohodlí vás i miminka nezapomeňte pořídit i doplňky jako jsou dětské dětské láhvičky, bryndáčky a doplňky pro první stolování.

Matka a dítě, průvodce dětskou výživou
Matka a dítě
Matka a dítě, příkrmy

Kdy začít s příkrmy?

Čas uteče jako voda a za chvíli už vašemu miminku nebude stačit jen kojenecké mléko. Začne sahat i po vašich jídlech a to je právě signálem, že je připravené začít s příkrmy. Zavádění prvních dětských pokrmů je velkou událostí nejen pro miminka, ale i pro samotné maminky. Přinášíme vám několik rad, kdy začít s příkrmy a jak na to. V nabídce naleznete ovocné, zeleninové a masozeleninové příkrmy, ovšem nejvhodnější je začít s podáváním zeleninových příkrmů a až poté nasadit slaďoučké ovocné. Od dalších měsíců děťátka můžete podávat i masozeleninové příkrmy.

Matka a dítě, příkrmy

Jak vybrat dětské pleny?

S miminkem je spousta radosti, ale také spousta méně radostného přebalování. Správně vybraná plenka je pro vaše nejmenší důležitá a zaručuje jeho maximální pohodlí při objevování světa. Víte, jaké plenky vybrat pro novorozence? Zajímají vás výhody látkových plen oproti jednorázovým? Důležitými faktory jsou velikost, pohodlí, šetrnost a savost plenky. Vyberte pro svého andílka to nejlepší pomocí našeho průvodce.

jak vybrat dětské pleny?
Jak vybrat dětské pleny
Průvodce světem hraček

Průvodce světem hraček

Jak lépe oslavit den dětí, než se zbrusu novou hračkou. To bude radosti, stačí jen dobře zvolit. Hračky pro kluky nemusí být jen autíčka, stejně jako hračky pro holky nejsou pouze panenky. V nabídce najdete hračky dřevěné, interaktivní, na kočárek i do vany. S nabídkou retro hraček uděláte nejen radost, ale odhalíte vašim nejmilejším i součást vašeho dětství. Najděte to pravé pro dítě každého věku a nechte se provést světem hraček na Pilulce.

Průvodce hračkami

Kvalitní spánek miminka je základ

Většina dětí, zejména novorozenci, má vyšší potřebu spánku než dospělí. Ale i tak je jejich spánkový rytmus individuální. Některé děti prospí v klidu celou noc, jiné chodí spát přes den a některé spí obecně méně, než je obvyklé. Po narození může miminko prospat až 20 hodin denně a potřeba spánku se s přibývajícím věkem zkracuje. Od druhého měsíce novorozenec prospí už jen asi 16–18 hodin. Důležité je, aby rodiče dbali na dostatečný a kvalitní spánek děťátka. Nedostatek spánku způsobuje zvýšenou únavu a spánek je neklidný a přerušovaný.

Matka a dítě, spánke miminka
Matka a dítě

 

Pokud tápete v otázkách těhotenství, stáhněte si aplikaci Plus Care, kde najdete podrobného průvodce – přehledně a na jednom místě.

Autor článku

Nela Hrníčková

Jako copywriterka mám za sebou více než osm let zkušeností v oblasti zdravého životního stylu. Dlouhodobě se věnuji psaní zajímavých a originálních textů, které pomáhají lidem i firmám dát zdravému životu přinejmenším alespoň šanci. Ve volném čase si vedle sportu užívám i relaxační aktivity, jako je četba, malování a hraní na klavír.

Všechny články od autora