
PharmDr. Pavel Horký, Ph.D.
Dobrý den,
na uzavřené komedony by mohly pomoci produkty s kyselinou salicylovou, která proniká do pórů a uvolňuje je, nebo s retinoidy, například adapalen (Differin), které podporují obnovu kožních buněk a brání ucpávání pórů.
Niacinamid je skvělý na regulaci kožního mazu a zklidnění pokožky (Beauty Drops Gel).
Doporučuji začít s nižší frekvencí aplikace a sledovat reakce pokožky, protože některé produkty mohou zpočátku způsobit podráždění.
Vhodný může být i Ichtoxyl.
Zdraví pokožky lze podpořit i vnitřně, např. užíváním probiotik.
S pozdravem
Pavel Horký
Doporučené produkty
Doporučené kategorie
Podobné dotazy
Svědění těla a vyrážka na varlatech
AlergieDermokosmetikaEkzémInfekceKůžeLékyZdraví a prevenceDobrý den, již mne pár dní svědí celé tělo a objevuji se mi po těle malé červené vyrážky a také se mi vytvořily vyrážky na penisu a varlatech které vystupují z kůže a jsou o něco větší. Nevim co s tím
Předem děkuji za odpověď
Bile flíčky na hřbetech rukou.
DermokosmetikaInfekceKůžeNemoci a příznakyZdraví a prevenceDobrý den,můj manžel už má nejméně dva roky Bílé flíčky po rukách.Na konci léta vyditelnejsi,nejsou velké,ohraničené,nesvedi,ale ani nemizi.Vek manžela 62let.Myslime si,že by to mohla být ztráta pigmentu a nebo poškození kůže sluncem,manžel se pohybuje v létě hodně venku.Dekuji za odpověď.
zobrazit odpověďsuché svědivé fleky na kůži
DermokosmetikaInfekceKůžeZdraví a prevenceDobrý den. V oblasti pod prsami se mi už před nějakou dobou začaly objevovat červené, suché, svědivé, ohraničené fleky, většinou kulaté ale nějaké jsou i větší. Postupně se mi rozšiřují dál. Jsou různých velikostí. Nevím o žádné alergii co by se mi projevovala na kůži. Nevíte prosím co by to mohlo být?
zobrazit odpověďNejnovější dotazy
Antidepresiva
Doplňky stravyDuševní zdravíLékyDobrý den. užívám ráno Argofan a Progabalin stejně mě po nich není líp můžu přestat užívat , když se necítím lépe. Užívám již delší dobu chci to zkusit jestli se mi neudělá lépe. Začala jsem je brát kvůli závislosti na alkohol který jsem dobře zvládla si odepřít.Byla jsem v psychiatrické léčebně ,protože mě nebylo dobře a není mi do dnes. Děkuji za odpověd.
zobrazit odpověďZeptejte se lékárníka
Odborné rady a odpovědi na vaše dotazy, a to z pohodlí vašeho domova.










