Vše jsem dobrala ale v místě kde jsem měla vyrážku mě nějak začlo opět svědit tak jsem namazala černou mastí kterou my předepsal ještě můj lékař. Chci se zeptat co mohu použít na ty fleky na kůži aby to rychleji zmyzlo a zároveň přestalo svědit? Bojím se aby se to nevrátilo.
Dále se chci zeptat zda může můj problém souviset s patní ostruhou? Měla jsem rázovou vlnu a ta nepomohla teď budu mít ultrazvuk tak uvidíme ,,jen jestli semy ty potíže na kůži nedělají kvůli té patní ostruze? Jeto stejná noha.
Děkuji pěkně s pozdravem

PharmDr. Pavel Horký, Ph.D.
Dobrý den,
není příliš pravděpodobné, že by vyrážka byla způsobena rázovou vlnou. Spíše by se mohlo jednat o nedoléčené původní onemocnění, případně jiná infekce (např. mykóza), pokud bylo nebyla kůže dostatečně zahojena.
Proberte s lékařem ještě pokračování v mazání přípravku Fucidin, aby se případná infekce znovu přeléčila.
Kdyby se jednalo o mykózu, pak bude třeba jiný, antimykotický krém, např. Imazol Plus nebo Canesten krém.
Pokud jsou opakované kožní infekce nebo jiné kožní problémy (dermatitidy a další) lze zvážit užívání probiotik, které podporují správné kožní prostředí - to je pak více odolné v boji proti infekcím. Tato probiotika se jmenují Bactodermal.
S pozdravem
Pavel Horký
Doporučené produkty
Doporučené kategorie
Podobné dotazy
Vypadávání vlasů po vysazení antikoncepce
AntikoncepceDermokosmetikaDoplňky stravyKůžeNemoci a příznakyVitamíny a minerályVlasy a nehtyZdraví a prevenceDobrý den, před třemi měsíci jsem vysadila HA a začaly mi mnohem více vypadávat vlasy. Rozumím tomu, že je to kvůli hormonálním změnám. Byla bych ráda za radu, jaké sérum (nebo jiný přípravek) by mi mohlo pomoct.
Děkuji Vám za odpověď
Kolagen pro pleť
DermokosmetikaDoplňky stravyKrásaDobrý den, chtěla bych se zeptat na přípravek GS FIT and Beauty..50 kps. Má množství kolagenu obsažené v této 1 kapsli nějaký účinek? Mám tím na mysli užívání pro elastiticitu pleti,zlepšení vlasů atd..nebo by jste mi mohli doporučit jiný účinný přípravek? Děkuji
Nejnovější dotazy
Přechod léků
Léky Dobrý den,
prosím o odborné upřesnění postupu při přechodu z Trittica AC 100 mg na Trittico Prolong 150 mg.
Současně začínám postupně vysazovat Rivotril, který užívám od června. Po přechodu z 1mg tablet na kapky (první den 10 kapek, nyní 9 kapek) se budím kolem 3. hodiny ranní a cítím výraznou únavu. Kapky užívám třetí den.
Prosím o doporučení, jakým způsobem se obvykle provádí přechod na Trittico Prolong a jaký je obecně bezpečný postup při postupném snižování Rivotrilu, aby se minimalizovalo ranní probouzení a zhoršení spánku.
Děkuji. Ilona Pavlovská
svědění kolem konečníku
KůžeZdraví a prevenceJiž delší dobu mě svědí kolem konečníku. Před 15 lety operace hemeroidů Staplerovou metodou. Konečník omývám bylinkovým tekutým mýdlem po každé stolici, mazala jsem dubovou mastí, stolice pravidelná, každé ráno. Někdy je stav lepší ale pocit svědění mám. Moje psychika není nejlepší, málo spím (asi hodiny denně), zhoršila se při péči o nemocnou psychicky labilní maminku (90 let) a to 24/7 hodin. Maminka v březnu zemřela.
Děkuji
Zeptejte se lékárníka
Odborné rady a odpovědi na vaše dotazy, a to z pohodlí vašeho domova.











