Zpět do poradny
Dotaz z 14. 6. 2025
Jaké tablety užít na paleni nohou na bolest beru na cukr a lékař mi k tomu napsal neubion mažu na noc chladivim krémem po umytí
Na dotaz odpovídá:

PharmDr. Pavel Horký, Ph.D.

Dobrý den,

pokud se jedná o projevy diabetické neuropatie – tedy poškození nervů v důsledku dlouhodobě zvýšené hladiny cukru v krvi, pak Neubion je vhodná doplňková léčba tohoto problému, ale jeho účinek se projeví spíše až po měsících užívání.

Na pálení a brnění může dále pomoci i kyselina alfa-lipoová (ALA), která zlepšuje stav nervových buněk a má antioxidační účinek (PharmaSuisse ANEUROX 600 30 tablet)

Pokud je pálení výrazné a vitamíny nestačí, lékaři někdy předepisují i léky na neuropatickou bolest (např. pregabalin nebo duloxetin).

S pozdravem

Pavel Horký

Užitečné?

Články

Všechny články

Nejhledanější témata

LékyZdraví a prevenceNemoci a příznakyDoplňky stravyBolestLékové interakceInfekceŽenské zdravíDuševní zdravíZažíváníKůžeBylinkyImunitaVitamíny a minerályAntikoncepceTěhotenstvíAntibiotikaMagnesiumProbiotikaIntimní problémyDermokosmetikaDětiPohybový systémMenstruaceAlergieVztahy a sexVýživaHubnutíOči a ušiŽíly a cévyKloubyMužské zdravíNervový systémCholesterol a krevní tlakMočové cestyIntimní hygienaÚsta a zubyVitamin DPéče o těloDiabetesErekceKašelLaktobacilyDotaz na lékárnyEkzémHomeopatieOmega 3-6-9Chřipka a nachlazeníKojeníDýchací soustavaVitamin CBolest v krkuVlasy a nehtyPéče o pleťDezinfekceCestování a výletyHorečka, zvýšená teplotaNespavostNadýmáníDětské nemociRegeneraceZácpaDetoxikaceSpánekAlkoholSportSvalyMazlíčciVaginální infekceMateřství a rodinaKřečové žílyŘedění krveOstropestřecReceptyKrásaOběhový systémPrvní pomocDětská výživaOpalováníDomácnostRýmaNáplastiOparKoronavirusProstataDomácí cvičeníPřírodní kosmetikaInkontinenceSuperpotravinyČlánkyKontraindikaceLepekKosmetika pro mužeVegani a vegetariání

Podobné dotazy

Nejnovější dotazy

Dotaz z 5. 11. 2025

Otok, brnění a palčivá bolest

Nemoci a příznaky

Dobrý den už více jak půl roku mě trápí změna barvy rukou hřbet prsty do fialová a jsou ledové bylo mi řečeno že se jedná o Raynauduv fenomén a začalo kolečko po Dr . Vysoké dávky KS nezabraly ani plaquenil nic revmatologie bezradná protože cévní lékař mi řekl že to RS není ležím na zemi a každou noc chladím ruce o zem díky palčivé bolesti (jakoby to někdo spálil) při doteku pravá ruka palec ukazováček i prostředníček brnive bolí a mravenčí při každém pohybu imunologie je také negativní už nevím jak dál čeká mě MR ale bojím se že se tam také nic neukáže a hlavně mám i bolestivé blokační křeče.... Prosím poradíte mi? Už jsem zoufalá

zobrazit odpověď

Zeptejte se lékárníka

Odborné rady a odpovědi na vaše dotazy, a to z pohodlí vašeho domova.

Všechny dotazy