Zpět do poradny
Dotaz z 6. 12. 2024

vynechanie poslednej tabletky antikoncepcia

AntikoncepceLékyTěhotenství
dobrý deň, vyše 5 rokov beriem pravidelne antikoncepciu vždy v rovnaký čas - mám nastavený budík každé ráno. Vždy v piatok začínam brať nové plato a vo štvrtok končím. Tj od piatku do štvrtka mám pauzu. Každopádne včera (5.12 - štvrtok) som mala brať poslednú tabletku, z nejakého dovodu, ktorému nerozumiem som na ňu evidetne zabudla. Dnes (6.12-piatok) mi zvonil budík a vzala som si tú poslednú tabletku (1 deň pauzy), ktorá mi tam ostala (tú štvrtkovú poslednú). Neuvedomila som si, že je už piatok. chcem sa prosím opýtať, ako mám ďalej postupovať? tj kedy začať brať nové plato? chcem sa prosím ešte opýtať, vzhľadom k tejto situácii je spatne nejak obmedzená ochrana? vopred dakujem
Na dotaz odpovídá:

PharmDr. Pavel Horký, Ph.D.

Dobrý den,

Protože jste ve čtvrtek (5.12.) zapomněla vzít poslední tabletku a vzala jste si ji až v pátek ráno (6.12.), tím jste pauzu prodloužila o 1 den. Nové platíčko začněte užívat ve svůj obvyklý den, tj. dnes, v pátek (6.12.). Tím pádem si dnes vezmete první tabletku z nového platíčka, jako by k vynechání nedošlo.

Ochrana by neměla být nějak výrazně narušena, pro jistotu však doporučuji během následujících 7 dní používat doplňkovou formu ochrany, například kondom, pokud se chcete vyhnout jakémukoliv riziku. Variantou je také použití nehormonální antikoncepce, např. Pharmatex Vaginální globule nebo Pharmatex Vaginální krém.

S pozdravem

Pavel Horký

Užitečné?

Doporučené produkty

Doporučené kategorie

Články

Všechny články

Nejhledanější témata

LékyZdraví a prevenceNemoci a příznakyDoplňky stravyBolestLékové interakceInfekceŽenské zdravíDuševní zdravíZažíváníKůžeBylinkyImunitaVitamíny a minerályAntikoncepceTěhotenstvíAntibiotikaMagnesiumProbiotikaIntimní problémyDermokosmetikaDětiPohybový systémMenstruaceAlergieVztahy a sexVýživaHubnutíOči a ušiŽíly a cévyKloubyNervový systémMužské zdravíCholesterol a krevní tlakMočové cestyIntimní hygienaÚsta a zubyVitamin DDiabetesPéče o těloDotaz na lékárnyErekceKašelLaktobacilyHomeopatieEkzémOmega 3-6-9Chřipka a nachlazeníKojeníDýchací soustavaVitamin CBolest v krkuVlasy a nehtyPéče o pleťDezinfekceCestování a výletyHorečka, zvýšená teplotaNespavostNadýmáníDětské nemociRegeneraceZácpaDetoxikaceSpánekAlkoholSportSvalyMazlíčciVaginální infekceMateřství a rodinaKřečové žílyŘedění krveOstropestřecReceptyKrásaOběhový systémPrvní pomocDětská výživaOpalováníDomácnostRýmaNáplastiOparKoronavirusProstataDomácí cvičeníPřírodní kosmetikaInkontinenceSuperpotravinyČlánkyKontraindikaceLepekKosmetika pro mužeVegani a vegetariání

Podobné dotazy

Dotaz z 30. 4. 2025

Vynechání antikoncepce dvakrát po sobě v prvním týdnu dva dny po sexuálním styku

AntikoncepceIntimní problémyLékyTěhotenstvíZdraví a prevence

Dobrý den mám na vás takovou rychlou otázku, minulý týden v pondělí jsem začala brát nové platíčko antikoncepce a v pátek jsem měla s přítelem pohlavní styk při kterém vyvrcholení bylo do mě, V ten den jsem si antikoncepci vzala další den tudíž v sobotu taky a v neděli a v pondělí už jsem zapomněla, Vzala jsem si až dnes tudíž v úterý. Vím že by nechání antikoncepce v prvním týdnu je Nejziskovější A také jsem četla příbalový leták ve kterém je napsané že jestli jsem měla 7 dní před vynecháním pohlavní styl tak se mám poradit s lékařem. Já se jenom chtěla zeptat jak moc velká pravděpodobnost by byla že jsem těhotná, Antikoncepci beru už přes 4 roky stejnou značku a tohle se mi stalo poprvé, předem díky za jakoukoliv odpověď

zobrazit odpověď

Nejnovější dotazy

Dotaz z 14. 11. 2025

Léky

AlergieNemoci a příznaky

Pěkný den.
Mám jít na test na alergologii na Marcain .Dříve jsem měl u zubaře problém se supracainem jenž obsahuje adrenalin.Projevilo se to křečemi v rukách.Mám i HIT a leiden.A bude se testovat jestli jsem alergický na místní anestezii nebo čím to tenkrát bylo.A chci se zaptat.Pacinent je jištěn tím že je napojen aby v případě anafilaktického šoku a dávají mu krotikoidy a adrenalin/informovali mě že musí být oboje/.A v minulosti jsem měl i panické ataky.Jak doktor pozná že při testování Marcainu se nejedná o anafilaktický šok , ale že to je jen například pan. ataka nebo reakce na histaminovou intoleranci?Aby mě zbytečně nedávali ty kortikoidy a adrenalin?Co jsem se díval tak například anafilaktický šok,panické ataky i HIT se mohou projevovat bušením srdce.Jak tedy se rozliší ten anafilka.šok od těch ostatních problémů?

zobrazit odpověď

Zeptejte se lékárníka

Odborné rady a odpovědi na vaše dotazy, a to z pohodlí vašeho domova.

Všechny dotazy