Rýže, těstoviny, luštěniny, obiloviny (35 produktů)

Inspirujte se naší nabídkou a připravte si k vašim oblíbeným pokrmům zdravou přílohu. Vybírat můžete mezi luštěninami a obilovinami. Pochutnáte si třeba na bulguru, kuskusu, oblíbené čočce nebo pohance. Váš jídelníček bude hned pestřejší a zdravé …

 Zobrazit více

Inspirujte se naší nabídkou a připravte si k vašim oblíbeným pokrmům zdravou přílohu. Vybírat můžete mezi luštěninami a obilovinami. Pochutnáte si třeba na bulguru, kuskusu, oblíbené čočce nebo pohance. Váš jídelníček bude hned pestřejší a zdravé přílohy budou velmi prospěšné i pro vaše tělo. Luštěniny a obiloviny obsahují velké množství proteinů, které jsou důležité pro stavbu a dělení buněk v těle.

Luštěniny

Mezi oblíbené luštěniny patří třeba čočka, hrách, cizrna, ale i fazole. Luštěniny obsahuje vysoké procento sacharidů, ale i bílkovin a vlákninu. Mají nízký glykemický index a tak vás zasytí na delší dobu a zaženou chuť na sladké. Také jsou plné antioxidantů a vitaminů, jako třeba vitaminu B, ale i železa, vápníku, hořčíku, zinku a draslíku. Tyto látky mají pozitivní vliv na pokožku a vlasy. Mezi oblíbené luštěniny patří:

  • Mungo fazole – Malé zelené fazolky, někdy červené. Je možné je konzumovat syrové, vařené nebo naklíčené. Chutnají podobně jak hrách. Obsahují hodně bílkovin, vápníku, železa, hořčíku, draslíku, vlákniny a vitaminu B.
  • Cizrna – Má kulatý tvar a mírně oříškovou chuť. Zakoupíte ji buď v konzervě již měkkou v nálevu, v suchém stavu připravenou na vaření nebo nabobtnání. Připravit z ní můžete třeba oblíbený hummus, nebo použít při pečení koláčů a buchet.
  • Čočka – Určitě už každý ochutnal zelenou nebo červenou čočku, ale znáte černou čočku? Nemusíte ji předem namáčet a tak snadno se nerozvaří. Můžete ji použít jako přílohu nebo jako ingredienci do salátu, který díky ní bude sytější.
  • Fazole adzuki – Malé hnědé nebo tmavě červené fazolky sladké chuti. Jsou velmi prospěšné pro ledviny a lépe stravitelné jak ostatní luštěniny.

Obiloviny

Vyzkoušejte zdravější druhy obilovin, které neobsahují bílou mouku. Vyberou si z nich i celiaci, protože některé potraviny neobsahují lepek.

  • Špalda – Oblíbenou obilovinou je špalda, má oříškovou chuť a dodá tělu hodně bílkovin. Obsahuje i další prospěšné látky jako je vláknina, hořčík, vápník, zinek, draslík a vitaminy B. Vhodná je třeba na přípravu kaše k snídaní.
  • Pohanka – Kdysi se pohanka využívala hlavně na mletí mouky, dnes patří mezi oblíbené přílohy. Neobsahuje lepek a tělo ji lépe stráví než pšenici. Je plná minerálů, železa, zinku, hořčíku a vápníku. Vrací pružnost cévám.
  • Jáhly – Neobsahují žádný lepek a najdete v nich až 15 % bílkovin, vlákninu, minerály a vitamíny. Jáhly jsou vyloupnutá zrna prosa. Než si na nich pochutnáte, je třeba je párkrát propláchnout a spařit horkou vodou. Můžete z nich udělat kaši, rizoto, jahelník. Příprava je podobná jako u rýže.
  • Quinoa – Není to obilovina, ale využívá se na stejný způsob. Hotová je za pár minut a neobsahuje žádný lepek. Obsahuje až 20 % bílkovin a zdravé esenciální aminokyseliny. Má hodně vlákniny, železa, draslíku, hořčíku i zinku. Můžete ji použít do salátu, jako přílohu nebo do sladkých jídel.
  • Bulgur – Velmi oblíbený v kuchyni. Jde o předvařenou celozrnnou pšenici nalámanou na malé kousky. Tělo ji lépe stráví jak klasickou pšenici. Vaření bulguru trvá krátce a můžete ho použít jako přílohu, na rizoto nebo do karbanátků.

Zákazníci hodnotí nejlépe řady Profidiet a Feeling OK. Nejlépe hodnoceným produktem je Profidiet Feeling OK Proteinové těstoviny Fusilli 50 g.

Banner

Elibio Bio špagety polocelozrnné 500 g

Můžete mít v pondělí 2. 10.37 Kč
Product image

Plasmon Těstoviny pšeničné Gemmine rýže 340 g

Můžete mít v pondělí 2. 10.94 Kč
Rýže, těstoviny, luštěniny, obiloviny - recenze a zkušenosti zákazníků
Zajímá vás, jaké zkušenosti mají s produkty Rýže, těstoviny, luštěniny, obiloviny ostatní zákazníci? Mrkněte na jejich recenze. Ať nekupujete zajíce v pytli.
Produkty kategorie Rýže, těstoviny, luštěniny, obiloviny lidé hodnotí na 88 %
Recenze produktu: Green Apotheke Slzovka 200 g
5 / 1x
Výborná chuť
Recenze produktu: Wolfberry Quinoa červená BIO 500 g
5 / 2x
Příjemná oriskova chut
Recenze produktu: Wolfberry Kukuřice na popcorn BIO 1000 g
5 / 2x
Použití do domácího popcornovače a je velmi dobrá
Recenze produktu: KetoDiet Proteinový chléb tmavý 7porcí
5 / 5x
výborná příloha při Keto dietě
Recenze produktu: Green Apotheke Vřetena z červené čočky 250 g
5 / 3x
Skvělá alternativa ke klasickým těstovinám, nutričně bohaté.
Recenze produktu: Allnature Quinoa bílá BIO 500 g
5 / 1x
Výborná quinoa za super cenu, všem doporučuji :)
Recenze produktu: MaxSport Protein pasta černá fazole BIO 200 g
5 / 1x
Super Drahe
Recenze produktu: Bio*nebio Fazole červené ledvina sterilované 400 g
5 / 1x
Super
Recenze produktu: Profidiet Feeling OK Proteinové těstoviny Penne 50 g
5 / 11x
Milé překvapení v podobě jak chutí tak ceny za 50 g. balíček
Recenze produktu: Allnature Rýžové vločky BIO 200 g
5 / 1x
Výborné

Produkty z kategorie Rýže, těstoviny, luštěniny, obiloviny jsme pro vás seřadili od nejlépe hodnocených. Zboží z kategorie Rýže, těstoviny, luštěniny, obiloviny jsme pro vás poskládali od nejlevnějších po nejdražší. V kategorii Rýže, těstoviny, luštěniny, obiloviny najdete zboží poskládané od nejkvalitnějších kousků.