Paracetamol (32 produktů)

Účinná látka paracetamol patří mezi analgetika (léky proti bolesti) a antipyretika (léky snižující horečku). Používá se ke snížení bolesti a horečky spojené s různými onemocněními, jako jsou například nachlazení, chřipka, bolesti hlavy, zubů, …

Zobrazit více

Účinná látka paracetamol patří mezi analgetika (léky proti bolesti) a antipyretika (léky snižující horečku). Používá se ke snížení bolesti a horečky spojené s různými onemocněními, jako jsou například nachlazení, chřipka, bolesti hlavy, zubů, menstruační bolesti nebo bolesti svalů.

Léky obsahující paracetamol

Paracetamol se prodává pod různými značkami a v různých lékových formách jako jsou tablety, prášek k přípravě horkého nápoje, sirup pro děti nebo čípky. Nejznámějšími a nejužívanějšími léky, které obsahují paracetamol, jsou Paralen a Panadol. Nabízíme i přípravky s rychlejším nástupem účinku - obecně bývají označeny slovem rapid. V případě paracetamolu se rychlejší úlevy dosáhne při užití tablet rozpustných ve vodě (Paralen Rapid)

Jak funguje paracetamol?

Paracetamol se rychle vstřebává do krve po požití a účinná látka poté působí v mozku a v oblasti míchy, kde snižuje produkci prostaglandinů - látek, které jsou zodpovědné za bolest a horečku. Paracetamol je obvykle k dispozici bez lékařského předpisu, ale je důležité dodržovat doporučené dávkování, protože předávkování může být velmi nebezpečné a může vést k poškození jater. Obzvlášť riziková je současná konzumace alkoholu.

Paracetamol a další účinné látky

  • kofein - paracetamol se často kombinuje s kofeinem, který zvyšuje analgetický účinek paracetamolu. Toho se využívá zvláště při bolestech hlavy včetně migrény, ale také při bolestech zubů nebo neuralgii (bolest způsobená podrážděným nebo poškozeným nervem). Kombinace paracetamol + kofein je např. v přípravcích Paralen Extra nebo Panadol Extra a Panadol Extra Rapide. 
  • jiná analgetika - paracetamol se kombinuje také s jinými analgetiky, při čemž dochází ke sčítání účinků jednotlivých látek, nebo dokonce k jejich zesílení. To umožňuje použití nižších dávek. Oblíbené kombinace jsou s kyselinou acetylsalicylovou (Acifein, Migralgin),  propyfenazonem (Valetol, Saridon),  nově i s ibuprofenem (Cetalgen)
  • dekongescens (nejčastěji fenylefrin) - látka způsobující oplasknutí nosní sliznice a uvolnění ucpaného nosu se k paracetamolu přidává v oblíbených přípravcích na chřipku a nachlazení jako je Coldrex nebo Paralen Grip

 

Pro léky na předpis doporučujeme rezervaci na stránkách https://erecept.pilulka.cz/.

Coldrex Horký nápoj Citron sáčky 14 ks

Coldrex Horký nápoj Citron sáčky 14 ks

Můžete mít dnes

Paralen 500 mg 24 tablet

Můžete mít dnes
Paralen 500mg 12 tablet

Paralen 500mg 12 tablet

Můžete mít dnes
Coldrex MAXGrip Lesní ovoce 14 ks

Coldrex MAXGrip Lesní ovoce 14 ks

Můžete mít dnes
Valetol  24 tablet

Valetol 24 tablet

Můžete mít dnes
Paralen Grip Chřipka a bolest 24 tablet

Paralen Grip Chřipka a bolest 24 tablet

Můžete mít dnes
Ataralgin 325mg/130mg/70mg 20 tablet

Ataralgin 325mg/130mg/70mg 20 tablet

Můžete mít dnes
Coldrex MAXGrip Citron 10 sáčků 10 ks

Coldrex MAXGrip Citron 10 sáčků 10 ks

Můžete mít dnes
Paralen Grip Chřipka a kašel 24 tablet

Paralen Grip Chřipka a kašel 24 tablet

Můžete mít dnes

Saridon ® 20 tablet

Můžete mít dnes

Coldrex Junior Horký nápoj Citron sáčky 10 ks

Můžete mít dnes
Datum expirace: 31. 7. 2024

Panadol Extra Novum 500mg/65mg 24 tablet

Můžete mít dnes
Akce: Nakup a vyhraj!
Banner
Coldrex Horký nápoj Citron sáčky 10 ks

Coldrex Horký nápoj Citron sáčky 10 ks

Můžete mít dnes
Valetol  12 tablet

Valetol 12 tablet

Můžete mít dnes
Saridon ® 10 tablet

Saridon ® 10 tablet

Můžete mít dnes

Acifein 10 tablet

Můžete mít za 6 dní v úterý 28. 5.

Galmed Paramegal 500 mg 30 tablet

Můžete mít za 6 dní v úterý 28. 5.
Paracetamol - recenze a zkušenosti zákazníků
Zajímá vás, jaké zkušenosti mají s produkty Paracetamol ostatní zákazníci? Mrkněte na jejich recenze. Ať nekupujete zajíce v pytli.
Produkty kategorie Paracetamol lidé hodnotí na 98 %
Recenze produktu: Paralen ® Extra proti bolesti 500/65mg 24 tablet
5 / 28x
Najlepší od bolesti
Recenze produktu: Panadol Baby 125mg, čípky ke snížení horečky u dětí 10 ks
5 / 17x
Spokojenost.
Recenze produktu: Saridon ® 20 tablet
5 / 13x
Výborný na bolest hlavy
Recenze produktu: Paralen Grip Chřipka a kašel 24 tablet
5 / 4x
Spokojenost
Recenze produktu: Cetalgen 500mg/200mg, 20 tablet 20 ks
5 / 2x
Pomáhá a dobrá alternativa k jiným analgetikum.
Recenze produktu: Coldrex MAXGrip Lesní ovoce 10 sáčků 10 ks
5 / 43x
Na tento přípravek sáhnu v případě, že se necítím dobře a vždy zabere na 100%
Recenze produktu: Panadol Extra Novum 500mg/65mg, tablety na bolest a snížení horečky 24 tablet
5 / 3x
super
Recenze produktu: Paralen 100mg 5 čípků
5 / 9x
Účinný lék, rychlý efekt.
Recenze produktu: Coldrex MAXGrip Citron 10 sáčků 10 ks
5 / 43x
nepomáhá vůbec vyhozené peníze ani doktorka nedoporučuje
Recenze produktu: Galmed Paramegal 500 mg 30 tablet
5 / 3x
Není co špatně ohodnotit. Pomáhá a je účinný.

Od nejlevnějších jsme seřadili kategorii Paracetamol. V kategorii Paracetamol najdete zboží poskládané od nejkvalitnějších. Podívejte se na produkty z kategorie Paracetamol seřazené od těch nejprodávanějších.

Zeptejte se lékárníka

Odborné rady a odpovědi na vaše dotazy, a to z pohodlí vašeho domova.

Všechny dotazy