Léky podle účinné látky (165 produktů)

Léky se mohou klasifikovat podle účinné látky, která je obsažena v léčivém přípravku. Účinná látka je složka léčiva, která způsobuje terapeutický účinek na organismus. Například paracetamol je účinná látka v mnoha analgetických lécích, a kyselina acetylsalicylová je účinná látka v aspirinu. Tento způsob klasifikace může být užitečný pro lékaře nebo pacienty, kteří chtějí porovnat různé léky s podobným účinkem nebo pro pacienty s alergiemi na určitou účinnou látku.

Zobrazit více

Léky se mohou klasifikovat podle účinné látky, která je obsažena v léčivém přípravku. Účinná látka je složka léčiva, která způsobuje terapeutický účinek na organismus. Například paracetamol je účinná látka v mnoha analgetických lécích, a kyselina acetylsalicylová je účinná látka v aspirinu. Tento způsob klasifikace může být užitečný pro lékaře nebo pacienty, kteří chtějí porovnat různé léky s podobným účinkem nebo pro pacienty s alergiemi na určitou účinnou látku.

Podle účinné látky jednoduše zjistíte i ostatní léky se stejnou účinnou látkou, obsahem účinné látky v jedné dávce nebo stejnou lékovou formou (tablety, roztoky, masti, atd.).

Jak zjistit, jakou účinnou látku lék obsahuje?

Účinnou látku konkrétního léčiva se dozvíte přímo z obalu léku pod názvem přípravku (obvykle je to latinský název psaný kurzivou) nebo v příbalovém letáku. Pokud nemáte k dispozici obal ani příbalový leták, informaci o účinné látce vám podá kterýkoli odborný pracovník lékárny.

Uživatelé nejlépe hodnotí řady Aspirin, Panadol a Acylpyrin. V případě, že jste si nezvolili v této kategorii žádný výrobek, podívejte se také na kategorie Ambroxol, Cetirizin, Diklofenak, Ibuprofen a Klotrimazol. Nejlépe hodnoceným výrobkem je Acylpyrin 500mg 15 šumivých tablet. Pro léky na předpis doporučujeme rezervaci na stránkách https://erecept.pilulka.cz/.

Brufen 400mg 100 tablet

Můžete mít dnes
219 Kč
129 Kč
Coldrex Horký nápoj Citron sáčky 14 ks

Coldrex Horký nápoj Citron sáčky 14 ks

Můžete mít dnes

Analergin 10 mg 30 tablet

Můžete mít dnes

Paralen 500 mg 24 tablet

Můžete mít dnes

Ibalgin 400 mg 100 tablet

Můžete mít dnes

NiQuitin mini 4 mg pastilky 3 x 20 pastilek

Můžete mít dnes
415 Kč

Ibalgin 400mg 48 tablet

Můžete mít dnes

Mucosolvan Junior sirup 100 ml

Můžete mít dnes
119 Kč
Banner
Olfen 140 mg léčivé náplasti 5 ks

Olfen 140 mg léčivé náplasti 5 ks

Můžete mít dnes
Nalgesin S 275 mg potahované tablety 40 ks

Nalgesin S 275 mg potahované tablety 40 ks

Můžete mít dnes
Coldrex MAXGrip Lesní ovoce 14 ks

Coldrex MAXGrip Lesní ovoce 14 ks

Můžete mít dnes
Ibalgin 400mg 24 tablet

Ibalgin 400mg 24 tablet

Můžete mít dnes

Mucosolvan pro dospělé sirup 100 ml

Můžete mít dnes
129 Kč

Zodac 10 mg 100 tablet

Můžete mít dnes
Paralen 500mg 12 tablet

Paralen 500mg 12 tablet

Můžete mít dnes

Analergin 10 mg 90 tablet

Můžete mít dnes
Acylpyrin 500 mg 10 tablet

Acylpyrin 500 mg 10 tablet

Můžete mít dnes

Nicorette Invisipatch 15 mg/16 h náplast 7 ks

Můžete mít dnes
499 Kč
399 Kč
Paralen Grip Chřipka a bolest 24 tablet

Paralen Grip Chřipka a bolest 24 tablet

Můžete mít dnes
Canesten 10mg/g krém 20 g

Canesten 10mg/g krém 20 g

Můžete mít dnes
Valetol  24 tablet

Valetol 24 tablet

Můžete mít dnes
Léky podle účinné látky - recenze a zkušenosti zákazníků
Zajímá vás, jaké zkušenosti mají s produkty Léky podle účinné látky ostatní zákazníci? Mrkněte na jejich recenze. Ať nekupujete zajíce v pytli.
Produkty kategorie Léky podle účinné látky lidé hodnotí na 98 %
Recenze produktu: Loratadin-Ratiopharm 10 mg 30 tablet
5 / 2x
Rychlí nástup
Recenze produktu: Paralen ® Extra proti bolesti 500/65mg 24 tablet
5 / 28x
Najlepší od bolesti
Recenze produktu: Nurofen 200mg léčivá náplast 4 ks
5 / 5x
Naozaj ucinna naplast, jednoducha aplikacia, citelny efekt, po nalepeni vyrazny a takmer okamzity nastup, avsak slubovany 24 h ucinok som nebadala (maximalne 10-12 hodin), dobre drzi, neodlepuje sa, odporucam
Recenze produktu: Acylpyrin 500 mg 10 tablet
5 / 182x
neuzivala som, zasoba do lekarnicky na cestu
Recenze produktu: NiQuitin mini 4 mg pastilky 3 x 20 pastilek
5 / 6x
Hodnotím velmi kladně.
Recenze produktu: Nurofen Junior Pomeranč 100 mg 12 měkkých tobolek
5 / 3x
Cukrík je veľmi chutny, dcérka si pochvaľovala.
Recenze produktu: Claritine 10mg 30 tablet
5 / 9x
Když očekávám velkou pilovou zátěž tak si beru tabletku a pomáhá mi. Každodenní užívání bych ale nedoporučil.
Recenze produktu: Ambrobene , roztok k perorálnímu podání a inhalaci 100 ml
5 / 2x
Doporučuji
Recenze produktu: Voltaren Actigo Extra 25 mg tablety proti bolesti 20 tablet
5 / 6x
Voltaren mi pomáhá proti bolesti zad a kolen.
Recenze produktu: Panadol Baby 125mg, čípky ke snížení horečky u dětí 10 ks
5 / 17x
Spokojenost.
Nahoru

Podívejte se na produkty z kategorie Léky podle účinné látky seřazené od těch nejlépe hodnocených. V kategorii Léky podle účinné látky najdete zboží poskládané od nejkvalitnějších. Podívejte se na produkty z kategorie Léky podle účinné látky seřazené od těch nejprodávanějších.

Zeptejte se lékárníka

Odborné rady a odpovědi na vaše dotazy, a to z pohodlí vašeho domova.

Všechny dotazy